Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zegarki

( ilość produktów: 27 )

Poszukując zegarka o charakterze taktycznym lub militarnym, istotne jest uwzględnienie kilku kluczowych funkcjonalności takich jak: środowisko, w którym będzie użytkowany, warunki atmosferyczne oraz nieprzewidywalne czynniki zewnętrzne. Zegarki survivalowe militarne muszą być sprawdzone i niezawodne. Istotne jest również zwrócenie uwagi na poziom wodoszczelności, materiał użyty do produkcji, sposób zapięcia oraz dostępność dodatkowych funkcji np. stoper, kompas, termometr czy wysokościomierz.

Zegarki wojskowe i militarne

Zegarki wojskowe to nieodłączny element wyposażenia taktycznego nie tylko żołnierzy, ale i funkcjonariuszy innych służb mundurowych, preppersów i outdoorowców. Prawdziwe zegarki survivalowe zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić ich użytkowanie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Ich tarcze powinny mieć ciemny kolor, co zwiększa czytelność odczytu czasu nawet przy ograniczonym oświetleniu. Powinny być również wstrząsoodporne. Należy również zauważyć, że za źródło zasilania przeważnie odpowiada bateria, czyli posiadają popularny i sprawdzony system kwarcowy. Istotnym czynnikiem, jest więc niska podaż energii podczas użytkowania. W sytuacji awaryjnej, możemy nie mieć możliwości wymiany baterii. Dodatkowym udogodnieniem są podświetlane wskazówki, często wykorzystujące tryt a wodoszczelność to kolejny kluczowy element. Naszym zdaniem jej minimalny poziom powinien wynosić 3 ATM. Ostatnim, lecz nie mniej istotnym czynnikiem jest waga zegarka, który jako ekwipunek noszony codziennie, powinien być kompaktowy, lekki i przede wszystkim funkcjonalny. Obok portfela na dokumenty i latarki taktycznej to właśnie czasomierz jest kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia EDC. Zegarki militarne są doskonałym wyborem dla każdego, kto potrzebuje niezawodnego czasomierza o solidnym wykonaniu takim jak np. trwały polimer. Przeznaczone są do ekstremalnych zadań jak również używane mogą być na co dzień. Sprawdzą się w trakcie codziennych spacerów, treningów na siłowni czy podczas innych aktywności outdoorowych. Warto ponadto wybrać modele, które prócz standardowych funkcji wskazywania poprawnego czasu, posiadają szereg dodatkowych i bardzo przydatnych udogodnień. Wśród nich szczególnie polecamy urządzenia wyposażone w kompas, krokomierz, barometr, termometr czy wysokościomierz. Wszystkie te funkcje, nie tylko w sytuacjach nagłych, mogą okazać się istotne. Stanowią ponadto miłe rozszerzenie tradycyjnych funkcji takich jak wskazanie dnia lub miesiąca.

Zegarki survivalowe w sklepie milout.pl 

Spośród szerokiej gamy, dostępnych w sklepie outdoorowym milotu.pl, modeli zegarków taktycznych szczególnie godne uwagi są produkty marki Timex, M-TacMil-Tac i Kajman. Zachęcamy do zakupu zegarków wojskowych a w ich wyborze chętnie pomogą fachowcy z naszego sklepu.

pixel