Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Racje żywnościowe

( ilość produktów: 87 )

Wojskowa racja żywnościowa MRE to nazwa wywodząca się z języka angielskiego i oznaczająca posiłek gotowy do spożycia (Meal Ready to Eat). Stosowana od początku lat 80 poprzedniego wieku, zastąpiła wcześniej stosowane racje w puszkach. Współczesne jedzenie wojskowe to pełnowartościowe posiłki, zaspokajające zapotrzebowanie energetyczne na kilka godzin. Występują w kilkudziesięciu różnych wariantach smakowych, a do ich podgrzania stosuje się bezpłomieniowe podgrzewacze chemiczne.

Wojskowe racje żywnościowe MRE - co to? 

Wojskowe racje żywnościowe to niezbędny element wyposażenia żołnierza oraz każdego entuzjasty aktywności na świeżym powietrzu. Bez względu na to, czy podbijasz góry, czy spędzasz czas na campingu, ważne jest, aby zadbać o odpowiednią ilość składników odżywczych i zapewnić sobie niezbędne do życia picie i jedzenie. W trudnych warunkach organizm jest wystawiony na ciężką próbę, a wojskowe racje żywnościowe MRE dostarczą Ci niezbędną energię, eliminując uczucie apatii, zmęczenia i bólu głowy. Skomponowane z dbałością o detale, dania opierają się na wysoko odżywczych składnikach, zapewniając nie tylko wyjątkowy smak, ale także niezbędne wartości i minerały. Wśród nich znajdziesz starannie dobraną mieszankę białek, węglowodanów i witamin. Polskie racje żywnościowe występują w kilkudziesięciu wariantach, więc nawet wybredni smakosze znajdą coś w sam raz dla siebie. Gulasz, makaron czy fasolka po bretońsku - wszystkie potrawy wyróżniają się nie tylko wyjątkowym smakiem, ale także długim terminem przydatności do spożycia. Wraz z daniem głównym producenci dodają przydatne, dostarczające energii przekąski, takie jak czekolada, napój w proszku czy mleko w tubie. Przygotowanie posiłku w terenie jest proste – wystarczy podgrzewacz chemiczny lub kuchenka turystyczna oraz naczynia do biwakowania. W ten sposób możesz cieszyć się smacznym jedzeniem zarówno na poligonie, szlaku górskim, w lesie czy na campingu. Prócz popularnych zestawów, w skład których wchodzą także przyprawy, sztućce czy guma do żucia, coraz popularniejsza staje się żywność liofilizowana. Czekolada, batony energetyczne, suchary lub suszona wołowina, to również atrakcyjne dodatki urozmaicające dietę. Wszystkie te produkty, łączy bowiem jeden istotny element, jest to żywność długoterminowa, smaczna i bezpieczna.

Polskie racje żywnościowe w sklepie outdoor milout.pl 

Polskie racje żywnościowe są dostępne zarówno pojedynczo, jak i w formie zestawów. Można je również podzielić na żywność liofilizowaną, gotowe racje wojskowe, suszoną wołowinę, czekoladę czy batony energetyczne. Bez względu na indywidualne potrzeby i gusta smakowe, oferta sklepu milout.pl zaspokoi oczekiwania każdego smakosza, gwarantując nie tylko smaczny, ale i pełnowartościowy posiłek w trakcie każdej ekstremalnej przygody na świeżym powietrzu. W naszej, szerokiej, ofercie znajdziecie żywność takich producentów jak: ARPOL, LyoFood, MSI, Jack’s Meat, Kedainiu czy Piast.

pixel