Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pierwsza pomoc

( ilość produktów: 19 )

Apteczki taktyczne to kluczowy element wyposażenia ratowników medycznych, policjantów, żołnierzy oraz osób ceniących sobie gotowość medyczną w sytuacjach kryzysowych. Solidne wykonanie, funkcjonalność i szybkość dobycia ich zawartości to kluczowe elementy dobrej apteczki. Doskonale sprawdzą się zarówno w podróży, EDC jak i w ekstremalnych sytuacjach np. na polu bitwy, gdzie w sytuacji zagrożenia życia liczy się każda sekunda.

Apteczki pierwszej pomocy 

W walce o życie i zdrowie nie ma miejsca na kompromisy, dlatego apteczka wojskowa oraz jej wyposażenie powinny być solidnym i funkcjonalnym “dodatkiem”, u którego podnóży, stoi konkretny fundament pod postacią praktycznej znajomości i wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy jej element powinien być starannie dobrany, by sprostać nawet najbardziej wymagającym sytuacjom. Należy pamiętać, że z super wyposażoną apteczką a bez odpowiedniej wiedzy (i odwrotnie), misja uratowania czyjegoś zdrowia lub życia może być narażona na niepowodzenie - dlatego warto zarówno uczestniczyć w odpowiednich szkoleniach, jak i zainwestować w dobrej klasy sprzęt. W przypadku żołnierzy zawodowych i strzelców sportowych warto zaopatrzyć się w indywidualną apteczkę pierwszej pomocy, czyli tzw. IFAK (Individual First Aid Kit). To wyposażona w niezbędne produkty kieszeń medyczna, którą warto mieć zawsze pod ręką, dodatkowo posiadająca panele montażowe w standardzie MOLLE umożliwia montaż do oporządzenia taktycznego takiego jak pasy taktyczne czy plecaki EDC. Wykonana z wytrzymałych materiałów, takich jak Cordura czy poliester charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością i odpornością na rozdarcia i przetarcia. W zależności od wielkości możemy podzielić je na te bardziej kompaktowe oraz większe modele. Wybór gotowej, już wyposażonej apteczki lub jej indywidualna konfiguracja to temat do rozwagi dla każdego, kto zamierza być przygotowany na sytuacje awaryjne.

Co znajdziemy w apteczce pierwszej pomocy

Zawartość apteczki pierwszej pomocy może znacząco różnić się w zależności od preferencji użytkownika i jej przeznaczenia. Inną konfigurację wybierze paramedyk na polu walki a inną rodzic wybierający się na wycieczkę z dziećmi. Jest natomiast kilka elementów stałych, które powinny znaleźć się w każdej apteczce, bez względu na jej potencjalne przeznaczenie. Wśród artykułów absolutnie niezbędnych wyszczególnić możemy rękawiczki ochronne (nitrylowe lub lateksowe), chustę trójkątną, plastry, folię NRC, bandaż czy kompres z gazy. Warto także zaopatrzyć się w przydatne produkty mogące znacząco usprawnić proces udzielania pierwszej pomocy, np. nożyczki lub nóż taktyczny przydatne do sprawnego rozcięcia odzieży np. podczas obfitych krwawień. Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy warto rozszerzyć również o taki asortyment jak np. opaska uciskowa, opatrunek indywidualny (izraelski) lub hemostatyczny - pomocne w tamowaniu krwotoków. Te ostatnie szczególnie docenią funkcjonariusze służb mundurowych lub osoby obcujące na co dzień z bronią palną. Penseta czy opatrunek hydrożelowy na oparzenia to kolejne produkty, które warto umieścić w naszej apteczce.

Apteczki taktyczne w sklepie milout.pl

W sklepie milotu.pl znajdziesz sprawdzone i solidne apteczki wojskowe od uznanych producentów takich jak Direct Action, Medaid, Helikon, Mil-Tec i wiele innych. Wybierz również wyposażenie apteczki pierwszej pomocy odpowiadające Twoim potrzebom i bądź zawsze przygotowany do akcji ratowniczej, bez względu na to, w jakiej sytuacji się znajdziesz.

pixel