Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Saperki wojskowe

( ilość produktów: 18 )

Saperka wojskowa to wielofunkcyjne narzędzie, które jest przeważnie wykorzystywane przez żołnierzy do wykonywania różnych prac ziemnych. Służy do kopania okopów, stanowisk ogniowych, rowów przeciwczołgowych, a także do zakopywania min, granatów i innych materiałów wybuchowych. Saperka może być również wykorzystywana do prac budowlanych, takich jak rozbijanie lodu, czy budowa schronienia i skorzystać z niej mogą również miłośnicy caravaningu, do okopywania namiotów przed zalaniem.

Saperki wielofunkcyjne 

Jej budowa jest prosta i opiera się o metalowy lub wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego trzon zakończony wytrzymałą głownią, przeważnie o spiczastym kształcie. Saperka wielofunkcyjna to niezastąpiony element ekwipunku żołnierzy zawodowych. Będzie niezbędna do okopywania się na poligonie lub polu walki i może posłużyć w wykopaniu dziur pod miny, lub inne materiały wybuchowe. Prócz stricte wojskowego przeznaczenia, swoje zastosowanie znajdzie również w survivalu, bushcrafcie czy outdoorze. Miłośnicy biwakowania i campingu także chętnie wybierają saperki wojskowe, głównie do okopywania namiotów przed mocnymi opadami deszczu. Ponadto może być przydatna w każdym aucie, na wypadek nieoczekiwanego zakopania się w terenie lub podczas śnieżycy w celu odkopania kół. Na wypadek dłuższej awarii warto także, do bagażnika samochodowego włożyć racje żywnościowe. Głód nigdy nie jest dobrym doradcą, a produkty żywieniowe z długą datą przydatności, sprawdzą się nie tylko w samochodzie, przydomowej spiżarni czy jako ratunkowy prowiant na wycieczce. Składana konstrukcja saperki wojskowej sprawia, że jest łatwa w transportowaniu i przenoszeniu a dzięki teleskopowemu rozkładaniu można szybko dostosować jej długość do gabarytów użytkownika. Łatwo także przytroczyć ją do ekwipunku np. przy pomocy linki z paracordu. Prócz jednoczęściowej lub składanej konstrukcji (ta pierwsza stosunkowo rzadko spotykana), możemy również wyszczególnić jeszcze jeden typ - saperka wielofunkcyjna. Ta łopata saperka standardowego zastosowania i o składanej konstrukcji posiada także możliwość używania jako motyki, lub wyposażona może być w piłkę czy łom. Warto również zwrócić uwagę na wagę i materiał wykonania oraz długość użytkową odpowiadającą wzrostowi użytkownika. Zarówno zbyt długa jak i krótka łopata może okazać się niewygodna podczas długotrwałej pracy. 

Saperki wojskowe i survivalowe w sklepie milout.pl 

Saperka survivalowa to niezastąpione narzędzie, które może być wykorzystane w wielu różnych sytuacjach. W bogatej ofercie naszego sklepu outdoor milout.pl znajdziesz saperki wojskowe takich marek jak: MFH, Herbertz, Glock czy Gerber. Skorzystaj z doświadczenia naszych sprzedawców i już dziś wybierz produkt odpowiadający Twoim oczekiwaniom. W szerokiej ofercie akcesoriów survivalowych znajdziesz również takie produkty jak: śpiwory wojskowe, namioty, ogrzewacze chemiczne czy kuchenki turystyczne.

pixel