Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ochrona słuchu

( ilość produktów: 95 )

Ochronniki słuchu zapewniają skuteczną redukcję hałasu co gwarantuje ochronę narządu słuchu przed dźwiękami strzałów, głośną muzyką lub w trakcie pobytu w głośnym pomieszczeniu, np. na hali produkcyjnej. Ich konstrukcja jest lekka a same słuchawki gwarantują skuteczną izolację akustyczną. Zapewniają komfort noszenia nawet przez wiele godzin. Słuchawki ochronne strzeleckie możemy podzielić na dwa rodzaje: aktywne i pasywne.

Słuchawki ochronne strzeleckie - rodzaje

Słuchawki strzeleckie, dzięki mnogości użytych rozwiązań technologicznych i różnorodności pod względem budowy podzielić można na douszne (dokanałowe) i nauszne, czyli słuchawki na pałąku. 

Oba powyższe rodzaje, podzielić z kolei można na te aktywne i pasywne. Pierwsze, dzięki zaimplementowaniu mikrofonów i systemów elektronicznych służących do wyłapywania dźwięków z otoczenia pozwalają na “wycięcie” tych niepożądanych i najgłośniejszych dźwięków (np. odgłosu wystrzału z broni palnej) przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej głośności słów lub komend np. od instruktora na strzelnicy. Pasywne natomiast mają za zadanie skutecznie odciąć wszystkie dźwięki dochodzące do małżowiny usznej użytkownika. Nawet najprostsze, jednorazowe lub wielorazowe stopery wykonane z miękkiego tworzywa pomagają eliminować uciążliwe dźwięki i skutecznie chronią słuch. Produkty pasywne skutecznie blokują wszelkie dźwięki z otoczenia jednakże nie zawsze to jest pożądane, więc warto rozważyć modele pozwalające na przepuszczanie dźwięków na poziomie przyjaznym dla uszu - vide słuchawki ochronne aktywne. 

Słuchawki ochronne strzeleckie - wygoda użytkowania

Podczas wyboru odpowiedniego produktu warto zwrócić uwagę na wygodę użytkowania, zwłaszcza jeśli będziesz nosił słuchawki przez długi czas. Konstrukcja powinna być lekka, z możliwością regulacji rozmiaru. Pałąk powinien być wyściełany, a jego dotyk delikatny. 

Jeśli lubisz słuchać muzyki podczas pracy, zastanów się nad słuchawkami z wejściem audio lub modułem Bluetooth, który ponadto pozwoli na połączenie ich ze smartfonem. Wyższa klasa elektroniki zapewni natomiast oszczędność energii. 

Warto również podkreślić, że prócz odpowiedniego zabezpieczenia słuchu warto również pamiętać o ochronie wzroku, wybierając sprawdzone okulary ochronne. Rękawice taktyczne dodatkowo zabezpieczą Twoje dłonie przed uszkodzeniami i pomogą pewnie trzymać broń.

Ochronniki słuchu do strzelania w sklepie milout.pl

Spośród szerokiej oferty produktów w sklepie outdoor milout.pl wybierz ochronniki słuchu na polowanie lub strzelnice. Na naszych sklepowych półkach znajdziesz produkty takich firm jak: Earmor, Sordin, 3MWalkers i wiele innych, w różnych cenach i kolorach. Fachowcy z naszego sklepu outdoor chętnie doradzą i pomogą w wyborze produktów odpowiadających Twoim oczekiwaniom. 

pixel