Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Paracord

( ilość produktów: 100 )

Paracord to wytrzymała i lekka lina nylonowa, pierwotnie używana w spadochronach. Składa się z 7 cienkich, wewnętrznych linek umieszczonych w gęstym oplocie. Dzięki temu jest bardzo wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczne. Sznurek, breloczki i bransoletki z paracordu są wykorzystywane przez wojsko, survivalowców i preppersów jako praktyczne akcesorium pomocne w troczeniu ekwipunku czy mocowaniu przedmiotów w awaryjnych sytuacjach.

Paracord - co to? 

Pierwotnie używany w spadochroniarstwie, obecnie eksploatowany przez Wojsko, outdoorowców, gadżeciarzy czy preppersów. Materiał i jego legendarna wytrzymałość, jest na tyle sprawdzony, że stanowi element rękodzieła i często zaplatany jest w ramach hobby, na wiele różnych sposobów. Paracord, bo o nim mowa to wyjątkowo wytrzymały nylonowy sznurek, składający się z cienkich linek ułożonych w gęstym oplocie w różnych kształtach i długościach. Występuje w wielu rodzajach, które różnią się między sobą parametrami technicznymi a najpopularniejszym typem jest paracord 550, który ma średnicę 4 mm i udźwig nawet do 250 kg. Wykorzystywany między innymi podczas pieszych wycieczek do troczenia wyposażenia do plecaka wyprawowego. Przydatny również w trakcie biwakowania i budowania schronienia: hamaki i namioty spięte linką z paracordu będą stabilne jak nigdy wcześniej. Linka paracord, breloczki i bransoletki to popularne elementy, które zyskują na coraz większej popularności zwłaszcza w środowisku survivalowym. Stały się modne jako praktyczne i stylowe akcesoria, również do EDC. Brelok paracord to małe, przenośne akcesorium, które można łatwo przymocować do kluczy, plecaka lub torby trekkingowej. W razie potrzeby można je rozplątać na dłuższe odcinki, co stanowi użyteczną rezerwę liny lub narzędzia naprawczego. Bransoletka paracord to nie tylko modny dodatek, ale także praktyczny element survivalowy, zazwyczaj składający się z kilku metrów paracordu, co po rozpleceniu daje dostęp do długiego kawałka użytecznej i wytrzymałej liny. Oczywiście, istnieje także możliwość zakupu solidnego nylonowego sznurka o preferowanej długość na metry. 

Paracordy w sklepie outdoor milout.pl 

W bogatej ofercie sklepu outdoorowego milout.pl znajdziecie wiele przydatnych produktów takich jak:

  • linka paracord
  • brelok paracord
  • opaska paracord
  • bransoletka paracord

Bez względu na to, jaką formę wybierzesz, sznurek paracord warto mieć zawsze ze sobą, zarówno podczas wyjścia bushcraftowego czy EDC. 

pixel