Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kabury na pas

( ilość produktów: 133 )

Kabury na pas dostępne w naszym sklepie to wiodące rozwiązania od uznanych producentów, które łączą funkcjonalność, wygodę noszenia, i łatwy dostęp do broni. Kabury na pasek są doskonałym przykładem precyzyjnego i solidnego wykonania. Zastosowane materiały takie jak Kydex, skóra, Cordura lub wysokiej jakości polimer zapewnieniają ochronę zawartości przed przypadkowym wypadnięciem, bezpieczeństwo użytkowania i szybki dostęp do pistoletu w dowolnej pozycji strzeleckiej i każdej sytuacji.

Kabura na pasek

Kabury na pas to nie tylko funkcjonalne wyposażenie taktyczne funkcjonariuszy służb mundurowych czy strzelców sportowych, to przede wszystkim kluczowy element bezpiecznego przenoszenia broni. Dzięki specjalnie zaprojektowanym mechanizmom i zastosowaniu wysokiej jakości materiałów gwarantują pewne trzymanie broni, eliminując ryzyko przypadkowego wypadnięcia. Pod względem konstrukcji różnią się między sobą i podzielić możemy je na te wykonane z miękkiego materiału, np. Cordura lub te o twardej obudowie: Kydex, lub polimer. O ile te miękkie są kompatybilne z systemem montażu oporządzenia taktycznego w standardzie MOLLE, o tyle polimerowe lub Kydexowe montowane są na tzw. “płetwie” (wciskanej między spodnie a pasek) lub mocowane bezpośrednio do pasa taktycznego przy pomocy wbudowanych szlufek. Każda konstrukcja została starannie przemyślana, by zaspokoić oczekiwania zarówno profesjonalistów, jak i entuzjastów strzelectwa. Wśród kabur na pasek występują także dwa główne rodzaje zabezpieczenia broni w nich przenoszonych. Najpopularniejszym z nich jest wyszarpywany system dobycia pistoletu tzw. “szarpanka”, w której retencję reguluje się przy pomocy specjalnej śruby. Pistolet wówczas na tyle mocno jest osadzony, że sam nie wypadnie, a jednocześnie w celu jego dobycia należy wykonać energiczny ruch, skąd wzięło się popularne określenie tego typu kabur. Kolejnym sposobem zabezpieczenia broni w kaburze, jest specjalny przycisk, po wciśnięciu którego następuje zwolnienie pistoletu (przeważnie blokowanego w okolicy kabłąka). Bez względu na to, jaki system wybierzesz, dzięki szerokim możliwościom regulacji łatwo dostosujesz je do swoich indywidualnych potrzeb i zapewnisz sobie maksymalny komfort noszenia. Kabura na pasek o niskim i płaskim profilu, czyli tzw. “naleśnik” to wybór dla osób ceniących sobie dyskrecję w trakcie noszenia broni po zewnętrznej strony paska OWB - Outside WaistBand. W celu skrytego przenoszenia broni pod ubraniem, wybierz kabury wewnętrzne IWB - Inside WaistBand.

Jaki pas do kabury?

W zależności od tego, jaką kaburą dysponujesz wybierz odpowiadający jej sposobowi montażu pas taktyczny. Popularnym rozwiązaniem jest oporządzenie taktyczne w systemie MOLLE. Możesz też wybrać pas jednoczęściowy, który sprawdzi się EDC. Bez względu, na jakiego to wyboru dokonasz, wybieraj produkty sprawdzonych producentów.

pixel