Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Krzesiwo survivalowe do rozpalania ognia

( ilość produktów: 78 )

Krzesiwo survivalowe to proste, manualne i niezawodne narzędzie do rozpalania ognia. Składa się z dwóch elementów: krzemienia i iskrownika. Krzemień do krzesania ognia to twardy kamień, który wytwarza iskry podczas uderzenia o stalowy iskrownik. Występuje w różnych rozmiarach i kształtach np. jako poręczny brelok do kluczy. Przydatne będą do nauki wzniecania ognia w warunkach polowych, dla fanów outdooru i survivalu, preppersów czy uczniów klas mundurowych.

Krzesiwo rozpalania ognia - co to?

Ogień towarzyszył ludzkości od zarania dziejów. Był, jest i będzie, źródłem ciepła, odstraszał dzikie zwierzęta i przede wszystkim pozwalał na przyrządzenie ciepłej strawy. Traktowany jest również jako źródło nadziei. Pozwala się ogrzać i często wywołuje nostalgię. Krzesiwo wojskowe jest narzędziem pomocnym przy jego wzniecaniu. Najczęściej spotykane jest w postaci niewielkiej, płaskiej płytki z krzemieniem i iskrownikiem. Jest lekkie, dyskretne i łatwe w przenoszeniu - można je nosić w kieszeni kurtki wojskowej czy bluzy wojskowe

Jak używać krzesiwa? 

Aby rozpalić ogień za jego pomocą, należy trzymać krzemień w jednej ręce, a iskrownik w drugiej. Następnie należy uderzyć iskrownikiem o krzemień, trzymając je pod kątem 45 stopni. W ten sposób, po udanej próbie powinna powstać iskra, która kierowana bezpośrednio na rozpałkę wznieci ogień. Krzesiwo survivalowe jest niezawodne i może być używane w każdych warunkach, nawet w trakcie opadów deszczu czy niskich temperatur. Jest również stosunkowo tanie, dlatego warto je mieć w swoim ekwipunku survivalowym i nauczyć się jego obsługi. Jako rodzaj rozpałki, można użyć gazet, suchych gałęzi, papierów czy rozpałki a w odróżnieniu od zapalniczek gazowych, benzynowych czy zapałek umożliwiają wręcz nieskończoną możliwość rozpalania ognia, która w przypadku wspomnianych alternatyw jest mocno ograniczona.

Krzesiwo - rodzaje

Krzesiwo wojskowe jest dostępne w różnych rozmiarach i kształtach: jako brelok do kluczy, opaska survivalowa z krzesiwem czy bransoletka z paracordu. Występują także noże z krzesiwem. Bez względu na to, jaki rodzaj wybierzesz, rozpalenie ognia będzie szybkie i efektywne. Od tradycyjnych stalowych krzesiw po nowoczesne krzesiwa magnetyczne, nasza oferta zaspokoi potrzeby każdego użytkownika.

Krzesiwo survivalowe w sklepie outdoor milout.pl 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą narzędzi do rozpalania ognia, wśród których znajdziesz konwencjonalne zapalniczki, zapałki, paliwa pomocne podczas wzniecania ognia czy krzesiwo do jego rozpalenia. Sklep outdoorowy milout.pl posiada w swojej ofercie asortyment takich producentów jak: Atomic, BCB, EDCX, Light My Fire, Zippo, Wildo, MFH czy SOL. Bądź gotów i już dziś kup krzesiwo do rozpalania ognia i naucz się jego obsługi.

pixel