Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lornetki wojskowe

( ilość produktów: 44 )

To, co wyróżnia lornetki wojskowe na tle innych produktów służących do dziennej obserwacji to precyzja, niezawodność i solidność. Turystyka czy ornitologia to nie jedyne dziedziny, które wymagają wysokiej jakości lornetki. Ćwiczenia wojskowe, w tym taktyczne operacje, wymagają sprzętu najwyższej klasy: doskonałej optyki, odporności na parowanie soczewek, upadki i zamoczenia. Posiadające zmienne powiększenie, różną średnicę obiektywu i wysokiej jakości materiały, użyte do ich produkcji, profesjonalne lornetki wojskowe są idealnym narzędziem obserwacyjnym.

Profesjonalne lornetki obserwacyjne 

Lornetka to przyrząd optyczny składający się z dwóch lunet połączonych równolegle i służy do obserwacji obuocznej odległych obiektów, umożliwiając przyglądanie się zwierzętom w lesie, badanie niedostępnych szczytów gór czy obserwację przyrody, ptaków lub pola walki. Najistotniejsze parametry określane są dwoma liczbami, np. 10x42. Pierwsza liczba to powiększenie, a druga to średnica obiektywu podana w milimetrach. Lornetka o parametrach 10x42 posiada 10-krotne powiększenie przy zastosowaniu obiektywu o średnicy 42 mm. Większa apertura oznacza jaśniejszy i lepszy obraz, co jest istotne w obserwacji przy znikomym świetle dziennym. Do obserwacji nocnych, zaleca się natomiast używanie noktowizorów. Przy wyborze lornetki turystycznej warto sprawdzić rodzaj pryzmatów: soczewki porropryzmatyczne oferują lepszą jakość obrazu, ale większe rozmiary. Pryzmaty dachowe są natomiast lżejsze i bardziej zwarte, idealne do codziennego użytku. Warstwy antyrefleksyjne, korekcja kontrastu i ergonomiczny design to dodatkowe atuty, które wpływają na funkcjonalność i wygodę korzystania z lornetki. Regulacja ostrości oraz możliwość regulacji są również istotne z punktu widzenia użytkowego, jednakże większość konstrukcji pozwala na swobodne dostosowanie ich pod indywidualne preferencje. Sercem konstrukcji jest zawsze wysokiej klasy optyka, czyli obiektyw, którego im większa średnia i jasność, tym lepiej. Dodatkowe parametry, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru narzędzia do obserwacji to zastosowanie powłok antyrefleksyjnych gwarantujące jasny i ostry obraz przy jednoczesnej minimalnej utracie światła. Wypełnienie konstrukcji azotem (lub innym gazem) zapobiegające wewnętrznemu parowaniu konstrukcji, oraz ochrona przed upadkami i wodą poparta stosownym certyfikatem będzie dodatkowym atutem. Dobra lornetka, podobnie jak dobry aparat fotograficzny, to taka, którą można mieć zawsze pod ręką. Wybierając produkt dla siebie, wybierz odpowiadający Twoim oczekiwaniom pod względem parametrów, jednak postaw również na kompaktowość i wagę. Lornetka o gigantycznym przybliżeniu, z dobrą optyką przeważnie będzie duża i ciężka i doskonale sprawdzi się do np. obserwacji ptactwa, ale może też średnio sprawdzić się w trakcie długiej outdoorowej wycieczki, zwłaszcza że plecaki taktyczne mają ograniczoną przestrzeń załadunkową. 

Lornetki wojskowe w sklepie milout.pl

W naszej ofercie znajdziesz szereg interesujących produktów, w różnych cenach i o przeróżnych parametrach. Między innymi: lornetki kompaktowe, profesjonalne, myśliwskie, etc. W sklepie outdoor milout.pl mamy artykuły takich firm jak Vortex Optics, Leupold, Mil-Tec i wiele innych. Służymy doświadczeniem, radą i pomocą w wyborze odpowiedniego dla Ciebie lornetki do obserwacji.

pixel