Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Apteczki pierwszej pomocy - wojskowe, taktyczne, turystyczne

( ilość produktów: 96 )

Apteczka pierwszej pomocy to zbiór niezbędnych narzędzi medycznych i medykamentów, które są nieocenione w sytuacjach nagłych i wymagających natychmiastowej interwencji przy zagrożeniu życia lub zdrowia. Apteczka taktyczna to kompleksowe wyposażenie, które ma na celu zapewnienie szybkiej i skutecznej pomocy przedmedycznej w różnych sytuacjach awaryjnych, na polu walki, w outdoorze czy wypadku komunikacyjnym.

Apteczki taktyczne wojskowe

Apteczki wojskowe to niezbędne wyposażenie każdego żołnierza. Również funkcjonariusze innych formacji mundurowych mogą z powodzeniem z niej skorzystać tak jak i strzelcy sportowi podczas wizyty na strzelnicy lub na zawodach strzeleckich. Warto zaznaczyć, że kompletnie wyposażona apteczka taktyczna stanowi fundament bezpieczeństwa i dbania o pierwszą pomoc przedmedyczną. Ważne jest także posiadanie wiedzy na temat korzystania z poszczególnych produktów w apteczce, co zwiększa skuteczność udzielanej pomocy. Wśród produktów, dedykowanych specjalnie dla służb, polecamy wybór tzw. zrywanych kieszeni medyczny - IFAK (Individual First Aid Kit) to indywidualne wyposażenie medyczne, które każdy strzelec powinien mieć przy sobie, w zasięgu ręki w celu szybkiego dobycia i udzielenia niezbędne i sprawnej pomocy. Specjalistyczne wyposażenie medyczne to opatrunek wentylowy, opatrunek indywidualny (lub izraelski), opatrunek hemostatyczny czy opaskę uciskową, czyli tzw. stazę taktyczną. Wszystkie wspomniane akcesoria, są niezbędne w trakcie udzielania pierwszej pomocy, głównie w trakcie zagrożenia życia przez obfite krwotoki, postrzały czy trwałe uszkodzenia kończyn.

Apteczki turystyczne i domowe

W zależności od wykonywanej aktywności, preferencji i przeznaczenia, każdy może dopasować rozmiar i zawartość apteczki do swoich potrzeb. Do samochodu, warto wybrać dedykowaną apteczkę spełniającą obowiązującą w UE normę DIN 13164, która dokładnie określa i precyzuje skład, przeznaczony specjalnie do opatrywania ran powstałych w wypadkach drogowych. Do biura lub specjalistycznego miejsca pracy, takiego jak zakład produkcyjny warto wybrać większą apteczkę, zgodną z zaleceniami BHP. Apteczka domowa, podobnie jak apteczka turystyczna powinna mieć podobny skład jednak znacząco różnić się wielkością. W trakcie pieszych wycieczek, spacerów czy trekkingu, warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria takie jak żel do dezynfekcji, który znajdziecie w dziale higiena osobista.

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy

W sytuacjach nagłych, kiedy szybka reakcja może być kluczowa dla zdrowia lub życia, posiadanie kompletnie zaopatrzonej apteczki staje się nieodzowne. Warto podkreślić, że apteczka domowa powinna być regularnie sprawdzana i uzupełniana, aby zapewnić świeżość oraz pełne przygotowanie do wszelkich możliwych sytuacji awaryjnych. Apteczka turystyczna zawiera zazwyczaj rękawiczki, bandaże, plastry, płyny do dezynfekcji, a także narzędzia takie jak nożyczki czy opatrunki elastyczne. Dodatkowo może posiadać leki przeciwbólowe, przeciwhistaminowe czy środki przeciwgorączkowe. Warto również doposażyć ją w przydatne w domu, aucie czy w trakcie podróży akcesoria, takie jak: opatrunek hydrożelowy, nieodzowny podczas poparzeń, chustę trójkątną stabilizującą zwichnięcia i złamania, która przydać się może i w trakcie tamowania obfitych krwotoków. Przydatny ponadto może być koc (folia) NRC niezbędna w sytuacjach wychłodzenia ciała czy plastry na odciski. Całe wyposażenie apteczki zaleca się spakować w łatwo dostępne miejsce, najlepiej do ergonomicznej i wytrzymałej kieszeni medycznej.

Apteczki wojskowe w sklepie outdoor milout.pl

Zachęcamy do zakupu gotowej i wyposażonej apteczki pierwszej pomocy lub wybór preferowanych artykułów w zależności od przeznaczenia i preferencji. W ofercie sklepu milout.pl, który specjalizuje się w tematyce outdoor posiadamy wyposażenie apteczki takich firm jak: Water Jel, TZMO SA, SOL, KikgelFosco czy Leatherman oraz apteczki między innymi takich producentów jak: Medaid, Helikon-TexTasmanian Tiger czy Pentagon.

pixel