Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Systemy hydracyjne, bukłaki

( ilość produktów: 46 )

Bukłaki na wodę to specjalistyczne pojemniki na płyny, które najczęściej montuje się w plecakach. Wykonane są z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników zewnętrznych takich jak termoplastyczny poliuretan, nylon, PVC, guma czy polipropylen. Systemy hydracyjne to zestawy składające się z bukłaka na wodę i rurki z ustnikiem. Dzięki nim można łatwo i wygodnie nawadniać się w trakcie aktywności fizycznej lub podczas długich wędrówek czy zadań taktycznych. Dostępne są oczywiście w różnych pojemnościach.

System hydracyjny - co to? 

Podczas aktywności fizycznej, zwłaszcza gdy się pocimy, tracimy z organizmu dużą ilość wody wraz z cennymi minerałami. Uzupełnianie tych strat ma kluczowe znaczenie nie tylko dla utrzymania właściwej wydolności, ale także dla zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowia podczas aktywności. Bez względu więc na rodzaj sportu czy uprawianej czynności outdoorowej nawadnianie jest kluczowym elementem a w tym celu z pomocą przychodzą popularne plecaki hydracyjne. Aby usprawnić i zapewnić wygodne uzupełnienie płynów bez konieczności otwierania plecaka, stworzono specjalne bukłaki na wodę. Ich konstrukcja jest prosta i opiera się na wykonanym z wytrzymałych materiałów, takich jak TPU czy guma, pojemniku na wodę, który umieszczamy w plecaku a przez odpowiedni otwór wysuwamy na zewnątrz rurkę umożliwiającą picie wody. Powszechnie nazywa się to Camelbakiem, który rzecz jasna występuje w różnych pojemnościach - przeważnie między 1 a 3 litra. W zależności od długości i intensywności uprawianej aktywności fizycznej należy wybrać taki adekwatny rozmiarem i pojemnością do zadania. Wkład hydracyjny powinien mieć nie mniejszą pojemność niż 2 litry. Pamiętać należy, że ten rodzaj nawadniania nie tylko używany jest podczas uprawiania sportów takich jak bieganie, jazda na rowerze czy trekking. System hydracyjny jest również szeroko rozpropagowany w armii i używany przez żołnierzy podczas zadań operacyjnych czy w trakcie ćwiczeń i treningów terenowych. Współczesne plecaki wojskowe mają również specjalną kieszeń z miejscem na worek hydracyjny. Korzystając z tego praktycznego rozwiązania nie musimy przemieszczać się z wodę w bidonie lub butelce a nasze dłonie mogą skupić się na trzymaniu mapy, kijków nordic walking, broni lub innego istotnego ekwipunku. Pamiętać należy również, że zawsze warto mieć ze sobą butelkę filtrującą jako dodatkowe i zapasowe źródło nawodnienia, na wypadek gdyby nasza wędrówka się przedłużyła, a dostęp do zgromadzonej w bukłaku wody się wyczerpał.

Bukłaki na wodę do plecaka w sklepie milout.pl

W ofercie sklepu outdoorowego milout.pl znajdziesz system hydracyjne różnych, wiodących marek takich jak: Source, Aquamira, HydraPakCondor czy Mil-Tec. Nie czekaj i już dziś wybierze bukłak hydracyjny odpowiadający Twoim potrzebom.

pixel