Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pasy taktyczne

( ilość produktów: 109 )

Pas taktyczny odgrywa kluczową rolę w wyposażeniu zarówno żołnierza, jak i strzelca sportowego. Jest niezbędnym elementem oporządzenia taktycznego i stanowi podstawową platformę dla transportowania najistotniejszych akcesoriów strzeleckich, takich jak: kabura na pistolet, ładownice na magazynki, apteczka pierwszej pomocy lub zestaw narzędzi. Kluczową cechą pasów taktycznych jest ich wyjątkowa wytrzymałość i odpowiednia sztywność, umożliwiająca bezproblemowe przenoszenie nawet cięższych akcesoriów a ich montaż odbywa się zgodnie z systemem MOLLE.

Pas taktyczny wojskowy - system MOLLE i ALICE

Pas taktyczny wojskowy to niezbędne wyposażenie funkcjonariuszy służb mundurowych i strzelców sportowych. Przeważnie wykonany z solidnych materiałów takich jak Cordura lub nylon, zapewnia wygodę podczas użytkowania i odznacza się wysoką wytrzymałością. Montaż dodatkowych akcesoriów na pasie, odbywa się w specjalnych slotach w standardzie MOLLE. Umożliwia to indywidualną rozbudowę przestrzeni ładunkowej poprzez instalację kabury na pas lub kieszeni Admin Pouch. Warto zauważyć, że prekursorem montażu oporządzenia MOLLE był system ALICE, rozpowszechniony wśród amerykańskich żołnierzy. Ze względu na konstrukcję pasy taktyczne podzielić możemy na dwa najpopularniejsze rodzaje: pasy dwu i trzyczęściowe. Częścią wspólną obydwu rodzajów, są pasy wewnętrzne, wkładane w szlufki spodni, wyposażone w panele velcro, których zadaniem jest stabilizowanie pasa zewnętrznego. W przypadku pasów dwuczęściowych to właśnie zewnętrzna część jest nakładana na panele rzepowe pasa wewnętrznego. Tak osadzona konstrukcja jest na tyle stabilna, że pozwala nawet na bieganie i operowanie w trudnych warunkach terenowych oraz na tyle wygodna, aby nie krępować ruchów. W przypadku pasów trzyczęściowych kolejnym po pasie wewnętrznym elementem konstrukcji jest specjalny rękaw osadzany na panelach velcro, dodatkowo spinany jeszcze jednym, trzecim, pasem. W tej roli dobrze sprawdza się pasek wojskowy do spodni.

Co to jest pas taktyczny? 

To wielofunkcyjny pas, wykorzystywany przez funkcjonariuszy służb i strzelców sportowych, przeznaczony do przenoszenia niezbędnego wyposażenia taktycznego w mocowanych do niego kieszeniach, ładownicach i torbach. Pozwala na stabilne zamocowanie niezbędnych akcesoriów i gwarantuje szybki do nich dostęp. Umożliwia indywidualne rozplanowanie przestrzeni i skonfigurowanie zawartości w zależności od zadania lub preferencji użytkownika.

Co na pasie taktycznym? 

Na pasie taktycznym mogą i powinny być przenoszone elementy ekwipunku strzeleckiego, do których potrzebny jest szybki i bezproblemowy dostęp. Należą do nich między innymi: kabura do pistoletu, magazynki do broni, staza taktyczna, multiool, apteczka IFAK, rękawice taktyczne czy worek zrzutowy.

Paski taktyczne do spodni 

Pasek wojskowy do spodni to element garderoby EDC nie tylko miłośników outdooru czy bushcraftu. W odróżnieniu od dużych, sztywnych i grubych pasów oporządzeniowych lub rękawów taktycznych, paski taktyczne do spodni stanowią standardowy element odzieży żołnierzy, cywili czy entuzjastów wojskowości. Ich cechą kluczową jest solidne wykonanie i wyjątkowa wytrzymałość. Przeważnie wyprodukowane z nylonu lub taśm poliamidowych, mają różną szerokość odpowiadającą szerokości szlufek w spodniach taktycznych. Stanowią element codziennego ubioru, ale sprawdzić się mogą również na strzelnicy jako niskoprofilowe pasy taktyczne. Pozwalają na łatwy montaż twardych ładownic i kabur, za sprawą czego mogą być używane jako pełnoprawne pasy wojskowe. Pomocne są również w spięciu i stabilizacji rękawa ze sprzętem strzeleckim.

Pasy taktyczne w sklepie milout.pl? 

W szerokiej ofercie sklepu outdoor milout.pl znajdziesz pasy wojskowe sprawdzonych producentów np. Helikon, Bayonet, Mil-Tac, 5.11, Condor i inne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a jeżeli jeszcze nie wiesz jaki pas wojskowy kupić, fachowcy z naszego sklepu służą radą i pomogą w wyborze.

pixel