Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Mapniki i etui na mapę

( ilość produktów: 15 )

Mapniki taktyczne zabezpieczą mapę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, stanowiąc niezbędne wyposażenie dla turystów, żeglarzy i wszystkich, którzy potrzebują precyzyjnych informacji geograficznych w trudnych warunkach terenowych. Mapniki wojskowe doskonale chronią, przed rozdarciem lub wilgocią, mapę lub inne cenne dokumenty niezbędne podczas działań taktycznych. Dlatego też stanowią niezbędne akcesorium w armii.

Mapnik - co to? 

To nic innego jak praktyczne i wytrzymałe etui na mapę. Wykonane z trwałego materiału takiego jak Cordura, który nie tylko jest odporny na zarysowania, ale także elastyczny, co chroni mapę przed zagnieceniami. Dzięki szczelnym zamknięciom i solidnej konstrukcji mapnik wojskowy jest nie tylko wodoszczelny, ale również odporny na warunki atmosferyczne i działanie promieniowania słonecznego, co sprawia, że jest idealny do użytku w różnych warunkach pogodowych. Mapnik wodoszczelny to innowacyjne rozwiązanie, które nie tylko chroni mapę przed wilgocią, ale także umożliwia jej użytkowanie w deszczowy dzień czy podczas morskich przygód. W przypadku tych drugich, szczególnie przydatny będzie mapnik na rękę, który sprawdzi się również w trakcie działań taktycznych lub biegów na orientację czy trekkingu. Pozostawia wolne obie ręce, umożliwiając używanie np. latarki taktycznej przy jednoczesnym spoglądaniu na przedramię w celu rozeznania terenu czy innych cennych wskazówek.

Mapniki turystyczne

Różne rozmiary mapników pozwalają na idealne dopasowanie do wielkości posiadanej mapy, a funkcjonalne sznurki ułatwiają przenoszenie etui, nawet gdy mapa nie jest aktywnie używana. Proste w obsłudze zamknięcia strunowe i dodatkowe wzmocnienia brzegów zapewniają pełną szczelność, chroniąc mapę przed brudem i deszczem. Dodatkowe udogodnienia, takie jak rzep ułatwiający ich składanie. Otwory do przytroczenia do plecaka wojskowego, sprawiają, że korzystanie z mapy w terenie staje się wyjątkowo wygodne. Ciekawą opcją są więc produkty dedykowane entuzjastom jednośladów. Mapnik na rower lub mapnik motocyklowy to przydatne akcesoria, dla tradycjonalistów posługujących się mapą w papierowej formie. Precyzyjne koordynaty w zasięgu wzroku i znalezienie pożądanej drogi do celu są teraz znacznie łatwiejsze, kiedy jej odczyt jest instynktowny i niezaburzony przez złe warunki atmosferyczne, zagniecenia czy inne uszkodzenia mechaniczne. Warto również zaopatrzyć się w odpowiednie etui na dokumenty, aby były zawsze bezpieczne i pod ręką. Dla entuzjastów outdooru i survivalu polecamy także wybór kieszeni taktycznych takich jak cargo pouch w celu u uporządkowania ekwipunku. Dbając o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, wybierzcie również kieszenie medyczne niezbędne podczas wycieczki czy innej aktywności w terenie.

Mapniki w sklepie outdoor milout.pl

Jeżeli poszukujesz etui na mapę lub inne cenne papierowe dokumenty, mapnik taktyczny jest produktem w sam raz dla Ciebie. W ofercie sklepu outdoorowego milout.pl znajdziesz renomowane produkty takich marek jak Helikon, Direct Action, Condor czy Wisport

pixel